Jak zaprojektować kuchnię żeby była funkcjonalna i ładna ?


- Jeśli projektujemy meble pod zupełnie nową kuchnię ważne jest właściwe rozmieszczenie przyłączy wody gazu oraz gniazdek z prądem.
 -Następnym ważnym krokiem będzie ustalenie koloru ścian oraz podłogi, jest to baza, wobec której wybierzemy kolorystykę oraz wzory szafek, blatów, oraz urządzeń kuchennych.
 -Rozważ rodzaj urządzeń AGD, czy będą wolnostojące czy przeznaczone pod zabudowę.
 -Rozmieszczenie poszczególnych elementów zacznij od tych największych oraz kluczowych jak lodówka, zlewozmywak, czy kuchenka.
 -Stosuj się przy tym do zasad ergonomii zawartych w rozwiązaniu zwanym trójkątem roboczym. Pozostałe miejsca wypełniając szafkami, które będą miały funkcje przechowywania produktów.
 - Zwróć szczególną uwagę na uchwyty i rodzaj szkła w witrynach są to detale, które potrafią zmienić efekt końcowy, jaki dadzą meble.
 - Jeśli tylko masz możliwość stosuj szuflady i kosze cargo, które znacząco poprawiają funkcjonalność mebli.
  -Nie zapomnij o miejscu na zegar ścienny, który jest wyjątkowo przydany właśnie w kuchni.
  -Nie zapomni o wygospodarowaniu miejsca na składowanie bieżących odpadków najlepiej z uwzględnieniem ich segregacji.
  -Nie zaniedbuj ważnego elementu, jakim jest oświetlenie pamiętając o tym, aby nie brakowało go nad stołem, oraz blatem roboczym w ciągu kuchennym.

  -I przede wszystkim warto solidnie zapoznać się z dostępnym na rynku rozwiązaniami, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z uzyskanego efektu, bo ewentualne przeróbki mogą być bardzo kosztowne.

www.mebmeble.pl  tel;668287371

Komentarze

Popularne posty z tego bloga